Ισόπαλες Ατλέτικο και Βαλένθια

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Ατλέτικο Μαδρίτης και η Βαλένθια στο Wanda Metropolitano, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της La Liga.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας η Ατλέτικο βρίσκεται στην 4η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος, ενώ η Βαλένθια είναι δυο θέσεις πιο κάτω με 13 βαθμούς.

Ο Ντιέγκο Κόστα στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Λίγο πριν το τέλος όμως, στο 82’ ο Παρέχο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν να αγωνίζονται με δέκα παίκτες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά την αποβολή του Ιν Λι, αλλά αυτό δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Κίτρινες: Πάρτεϊ, Τσερίσεφ, Φέλιξ

Κόκκινες: Ιν Λι

Ατλέτικο Μαδρίτης: Ομπλάκ, Αρίας, Χιμένες, Φελίπε, Ερμόσο (54’ Λόντι), Φέλιξ, Πάρτεϊ (54’ Λεμάρ), Κόκε, Σαούλ, Μοράτα (Γιορέντε), Κόστα

Βαλένθια: Σίλενσεν, Βας, Γκαράι, Παουλίστα, Ζ. Κόστα, Κοντογκμπιά (65’ Γκαμεϊρό), Τόρες, Τόρες (71’ Σολέρ), Κοκλέν, Παρέχο, Τσερίσεφ (77’ Ιν Λι), Γκόμες