Ισόπαλες Νάπολι και Τζένοα

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Νάπολι με τη Τζένοα, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Serie A.

Η Νάπολι με 64 βαθμούς παραμένει στη δεύτερη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος, πίσω από την πρωτοπόρο Γιουβέντους, ενώ η Τζένοα με 34 βαθμούς βρίσκεται μόλις στη 14η θέση.

Οι γηπεδούχοι έμειναν να αγωνίζονται με δέκα παίκτες στο 28ο λεπτό, μετά την αποβολή του Στουράρο.

Ο Μέρτενς στο 34ο λεπτό, έπειτα από ωραίο στρώσιμο του Ζιελίνσκι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αντσελότι.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο τρίτο λεπτό καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Λάζοβιτς. Ο 28χρονος μέσος, μετά από πάσα του Πάντεφ, νίκησε τον Καρνέζη και έγραψε το 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Κόκκινες: Στουράρο

Κίτρινες: Άλαν, Χισάι

Νάπολι: Καρνέζης, Χισάι (87’ Ουνάς), Μακσίμοβιτς, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ (76’ Ρουί), Καγιεχόν, Ρουίθ Πένια, Άλαν (67’ Ινσίνιε), Ζιελίνσκι, Μέρτενς, Μίλικ

Τζένοα: Ραντου, Περέιρα, Μπιράσκι, Γκιουντέρ, Κρισίτο, Λάζοβιτς, Στουράρο, Βελόσο (77’ Ραντοβάνοβιτς), Μπέσα (82’ Πεζελα), Πάντεφ (62’ Ρολόν), Κουαμε