Ισόπαλες Ρόμα και Λάτσιο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Ρόμα και τη Λάτσιο στο Ολίμπικο, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A.

Με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας η Λάτσιο βρίσκεται στην 3η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος με 46 βαθμούς, ενώ ακολουθεί η Ρόμα με 39 βαθμούς.

Ο Τζέκο στο 26ο λεπτό, μετά από πάσα του Κριστάντε, άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης για τους γηπεδούχους.

Οχτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Ατσέρμπι, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 1-1 του αγώνα.

Κίτρινες: Φελίπε, Τζέκο, Λούλιτς, Κολάροφ, Ιμόμπιλε

Ρόμα: Λόπεθ, Σαντόν (86’ Κολάροφ), Μαντσίνι, Σμόλινγκ, Σπινατσόλι, Βερετουτ (89’ Παστόρε), Κριστάντε, Ουντέρ, Πελεγκρίνι, Κλάιφερτ (81’ Περότι), Τζέκο

Λάτσιο: Στρακόσια, Φελιπε (46’ Πατριτς), Ατσέρμπι, Ραντου, Λαζαρι, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λέιβα, Αλμπέρτο (71’ Παρόλο), Λούλιτς, Κορέα (76’ Καϊσέδο), Ιμόμπιλε