Ισόπαλες Σασουόλο και Νάπολι

Νικήτρια αναδείχθηκε η Ίντερ κόντρα στη ΣΠΑΛ, ενώ ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Σασουόλο και τη Νάπολι. Το διπλο πήρε η Αταλάντα απέναντι στη Σαμπντόρια, ενώ και η Τορίνο νίκησε την Φροζινόνε, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Serie A.

ΣασουόλοΝάπολι

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν η Σασουόλο και η Νάπολι, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισοπαλες με 1-1.

Με 57 βαθμούς η Νάπολι παρέμεινε στη δεύτερη θέση, πίσω από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Ο Μπεράρντι στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 για τη Σασουόλο.

Στο 86’ ο Ινσίνιε σκόραρε και έκανε το τελικό 1-1.

ΊντερΣΠΑΛ

Νωρίτερα η Ίντερ επικράτησε κόντρα στη ΣΠΑΛ με 2-0.

Η Ίντερ έφτασε τους 50 βαθμούς και παρέμεινε στην τέταρτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Πολιτάνο στο 67ο λεπτό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Γκαλιαρντίνι, μετά από πάσα του Σέντρικ, έγραψε το τελικό 2-0 για την ομάδα του Σπαλέτι.

ΣαμπντόριαΑταλάντα

Η Αταλάντα νίκησε τη Σαμπντόρια με 2-1 στην έδρα της δεύτερης.

Ο Ζαπάτα στο 50ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
Δώδεκα λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι ο Κουαγκλιαρελα έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 77’ ο Γκοσενς σκόραρε και έκανε το 2-1 για την Αταλάντα, χαρίζοντας της τη νίκη.

ΦροζινόνεΤορίνο

Η Τορίνο έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη απέναντι στην Φροζινόνε με 2-1, στην έδρα της δεύτερης.

Ο Παγκανινι στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Στο 56’ ο Μπελότι, μετά από πάσα του Φαλκέ, έφερε το ματς στα ίσα.

Ο ίδιος στο 77’ έπειτα από ωραίο στρώσιμο του Έινα σκόραρε και έκανε το 2-1 για την Τορίνο.

ΜπολόνιαΚάλιαρι

Με 2-0 κέρδισε η Μπολόνια την Κάλιαρι και με 21 βαθμούς παρέμεινε στην 18η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Πουλγάρ στο 34’ με εύστοχο πέναλτι.

Στο 77’ ο Σοριάνο, μετά από πάσα του Σανσόνε, νίκησε τον Κραγκνο και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.