Ισόπαλος χωρίς τέρματα ο Άρης με την ΑΕΛ

Χωρίς νικητή, αλλά και χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι του Άρη με αντίπαλο την ΑΕΛ.

Ο Άρης ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) με την ΑΕΛ σε φιλικό προετοιμασίας στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Στην αναμέτρηση, οι «κίτρινοι» παρουσίασαν μέτριο έως κακό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, αδυνατώντας να δημιουργήσουν και να απειλήσουν. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν καλύτερη και έχασε πολλές ευκαιρίες –κυρίως- στο δεύτερο ημίχρονο.

Άρης: Σιαμπάνης (61’ Ντένις), Σάκιτς (46’ Σούντγκρεν), Γκάνεα (90’ Μαρμαρίδης), Μπεναλουάν (46’ Δεληζήσης), Ασλανίδης (61’ Φαμπιάνο), Ματίγια (46’ Εντιαγέ), Τζέγκο (46’ Λούκας Σάσα), Ματέο Γκαρσία (69’ Ντουάρτε), Χαΐροβιτς (55’ Μπρούνο Γκάμα), Μπρούνο Φελίπε (46’ Μπερτόγλιο), Μαντσίνι (46’ Μάνος).

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Παπαγεωργίου, Μπέρτος, Ηλιάδης, Πατράλης, Κοτσιανούλης (35’ Κ. Παπαγεωργίου), Γιάκος, Συμελίδης, Γλυνός, Ακούνια, Μαϊδάνος, Δακτυλάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γκοτζαμανίδης, Κώνστα, Μαυρίας, Θεολόγου, Σουλούκος, Ζησούλης, Χαλάτσης, Κολομπίνο.