Ισορροπία στα ντέρμπι στην Τσάμπιονσιπ

Ισοπαλία με 1-1 τα ντέρμπι μεταξύ Γουότφορντ-Μπόρνμουθ και Μπρίστολ Σίτι-Σουόνσι στην 7η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ.

Για την 7η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ ισόπαλα έληξαν τα μεγάλα ματς της Γουότφορντ με την Μπόρνμουθ και της Μπρίστολ Σίτι με την Σουόνσι με 1-1.

Γουότφορντ – Μπόρνμουθ 1-1 (Περίτσα 12 – Μέπχαμ 94′)

Στο Βίκαρατζ Ρόουντ η Γουότφορντ δεν κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στην Μπόρνμουθ καθώς δέχτηκε τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του δεύτερου μέρους. Οι γηπεδούχοι είχαν άνοιξε το σκορ με τον Περίτσα στο 14′ ενώ ο Μέπχαμ στο 94′ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στα κεράσια.

Μπρίστολ Σίτι – Σουόνσι 1-1 (Γουέλς 83′ – Λόουϊ 51′)

Στο Άστον Γκέιτ Στέϊντιουμ η Μπρίστολ Σίτι πήρε την ισοπαλία κόντρα στην Σουόνσι και παρέμεινε στην δεύτερη θέση πίσω από την Ρέντινγκ. Οι Ουαλοί προηγήθηκαν με τον Λόουϊ στο 51′ αλλά υπέπεσαν σε πέναλτι στο 83′ που μετέτρεψε σε τέρμα ο Γουέλς.

Κάρντιφ – Μίντλεσμπρο 1-1 (Ότζο 70′ – Σαβίλ 36′)

Στο Κάρντιφ Στέϊντιουμ ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Κάρντιφ και Μίντλεσμπρο.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαβίλ στο 36′ και Ότζο στο 70′ έφερε το ματς στα ίσια.

ΚΠΡ – Μπέρμιγχαμ 0-0

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της ΚΠΡ με την Μπέρμιγχαμ στο Λόφτους Ρόουντ με την γηπεδούχο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά να μην καταφέρνει να βρει δίχτυα.

Κόβεντρι – Μπλάκμπερν 0-4

Εμφατική ήταν η νίκη της Μπλάκμπερν στο Σεντ Άντριους Στέϊντιουμ με αντίπαλο την Κόβεντρι. Δυο γκολ πέτυχε ο Άρμστρονγκ(15′,49) ενώ από ένα τέρμα σκόραραν οι Έλιοτ(62′) και ο Κάλαχερ (88′).

Μίλγουολ – Μπάρνσλεϊ 1-1 (Κούπερ 45+1′ – Μόγατ 44′)

Τρία λεπτά ήταν ικανά να γράψουν την ιστορία του ματς ανάμεσα στην Μίλγουολ και την Μπάνσλεϊ που έμεινε στο 1-1.
Ο Μόγατ άνοιξε το σκορ για την Μπάρνσλεϊ στο 44′ και στο 45+1′ ο Κούπερ έγραψε το τελικό 1-1.

Νόριτς – Γουίκομ 2-1 (Πούκι 3′, Βράνσιτς 91′ – Σκότ 12′)

Η Νόριτς νίκησε με 2-1 την Γουίκομ με γκολ στις καθυστερήσεις του ματς. Ο Πούκι έβαλε σε θέση οδηγού τα Καναρίνια στο 3ο λεπτό ενώ ο Σκοτ στο 12′ ισοφάρισε για την Γουίκομ. Όμως, ο Βράνσιτς δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με γκολ στο 90+1′ έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Ρέντινγκ – Ρόδεραμ 3-0 (Μέϊτε 41′,79′, Ζοάο 92′)

Εύκολη ήταν η νίκη της Ρέντινγκ με αντίπαλο την Ρόδεραμ καθώς σκόραρε τρεις φορές με αντίπαλο την Ρόδεραμ. Ο Μέϊτε σκόραρε δύο τέρματα (41′,79,) και το τελικό σκορ έγραψε ο Ζοάο στο 92′.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ – Λούτον 0-1 (Ρούντοκ 74′)

Σημαντικό “διπλό” πέτυχε η Λούτον με 0-1 με σκόρερ τον Ρούντοκ στο 74′.

Στόουκ – Μπρέφορντ 3-2 (Φλέτσερ 9′, Μακλίν 35′, Κάμπελ 59′ – Φόρς 70′,91′)

Με 3-2 ξεπέρασε η Στόουκ το εμπόδιο της Μπρέφορντ.

Η γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Φλέτσερ στο 9′, ο Μακλίν στο 35′ έκανε το 2-0 και ο Κάμπελ έκανε τρία τα τέρματα της διαφοράς για την Στόουκ. Η Μπρέφορντ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ με δύο γκολ του Φορς στο 70′ και το 91′.

Χάντερσφιλντ – Πρέστον 1-2 (Κάμπελ 8′ – Μπράουνι 51′,53′)

Στο Κίρκλιζ Στέϊντουμ η Χάντερσφιλντ ηττήθηκε με 1-2 από την Πρέστον. Η γηπεδούχος έφτασε σε τέρμα πρώτη με τον Κάμπελ στο 8′ αλλά η Πρέστον πέτυχε την ανατροπή με τον Μπράουνι να σκοράρει δις(51′,53′) και να δίνει την νίκη στην ομάδα του.