Ήττα για τον Παναιτωλικό

Παραμένει χωρίς φιλική νίκη ο Παναιτωλικός κόντρα με τον Ατρόμητο.

Στην φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό με τον Ατρόμητο που διεξήχθη στο Αγρίνιο, οι «Περιστεριώτες» έφυγαν με την νίκη 0-1.

Ο Ατρόμητος μπήκε πολύ δυναμικά  έχοντας πολύ πιο πειστική εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα από τον Παναιτωλικό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι στο 17’ με τον Γιουμπιτάνα, ενώ στο 35’ ο Βοΐλης έχασε την ευκαιρία να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Ο Στάγιτς στο 37’ «φλέρταρε» με το γκολ για τους Αγρινιώτες, όμως ο Ατρόμητος ήταν εκείνος που στο 40′ άνοιξε το σκορ με τον Καραμάνη.

Οι «Περιστεριώτες»  χάρις στο γκολ του Καραμάνη στο 40’ πήραν την νίκη.

Τόσο ο Γκάμπριελ Σούρερ, όσο κι ο Κρις Κόουλμαν χρησιμοποίησαν πολλούς νεαρούς παίκτες, ενώ με τον Παναιτωλικό πραγματοποίησε το ανεπίσημο ντεμπούτο του ο Μάριος Οικονόμου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός απείλησε στο 51′ με τον Καρέλη ύστερα από ωραία ενέργεια του Ντίας, ενώ ο Έλληνας επιθετικός είχε ως το φινάλε ακόμη δύο φάσεις. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Γκρατερόλ, Λαζαρίδης, Οικονόμου, Αναστασόπουλος, Κοντούρης, Τσιγγάρας, Νικολάου, Στάγιτς, Χατζηθεοδωρίδης, Μπελεβώνης, Βοϊλης.

Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Τσιντώτας, Πομόνης, Αθανασίου, Τσακμάκης, Σταματούλας, Έρλινγκμαρκ, Καραμάνης, Μουντές, Τσαντίλας, Τριμμάτης, Γιουμπιτάνα.