Γιοβάνοβιτς: “Δεν ήταν άδικο το αποτέλεσμα”

Στο κακό πρώτο ημίχρονο και στο δίκαιο αποτέλεσμα αναφέρθηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά την “λευκή” ισοπαλία της ομάδας του με τον ΟΦΗ

Παναθηναϊκός και ΟΦΗ αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0) στο “Απόστολος Νικολαΐδης”, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, μετά το τέλος της αναμέτρησης, μίλησε τόσο για το αποτέλεσμα, όσο και για την καλή εμφάνιση της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για το ματς: “Νομίζω ότι ήταν η λεπτομέρεια. Χάσαμε ένα ολόκληρο ημίχρονο, ήταν από τα πιο άσχημα ημίχρονα που κάναμε.

Ο ΟΦΗ ήταν πιεστικός έλεγχε το παιχνίδι και εμείς δεν είμασταν ποτέ μέσα στο παιχνίδι. Κάποιες σποράδικες κινήσεις, αλλά τίποτα σημαντικό για εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλά, προσπάθησαμε να πάρουμε το παιχνίδι, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι άδικο το αποτέλεσμα”.

Για το ότι η μεσαία γραμμή δεν μπορούσε να συμβάλλει αποτελεσματικά στην ανάπτυξη του Παναθηναϊκού: “Δεν μπορώ να πω μόνο για τη μεσαία γραμμή, αλλά μεσοεπιθετικά. Σίγουρα είχαμε θέματα στο πρώτο ημίχρονο και για 45 λεπτά δεν μπορούσαμε οργανωμένα να αναπτυχθούμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο”