Κ19: Ηττήθηκε από την ΑΕΚ ο Παναιτωλικός

Με τον Καρέρα στο Αγρίνιο η Κ19 ομάδα της ΑΕΚ πηρέ το τρίποντο κόντρα στον Παναιτωλικό.

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Σούπερ Λιγκ, η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα με 0-1 από την αντίστοιχη ομάδα της  ΑΕΚ σε έναν αγώνα που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και που ήταν ο πρώτος για την ΑΕΚ στο πρωτάθλημα, καθώς είχε αναβληθεί το ματς της πρεμιέρας με τον Ολυμπιακό.

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο προπονητής της πρώτης ομάδας της ΑΕΚ Μάσιμο Καρέρα, μαζί με τον εκ των συνεργατών του Νίκο Παναγιωτάρα.

Το σύνολο του Ηλία Καλοπήτα κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όμως το γκολ ήρθε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 47′ με τον Φίλιππο Τσαρούχα που εκμεταλλεύθηκε λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός(Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Κοντογιάννης, Αναστασόπουλος, Σορόβος (68′ Σαράκης) Σκιαδάς, Μπελεβώνης, Σκόνδρας, Βάσιλας (76′ Παπανικολόπουλος) Λαζαρίδης, Τρομπούκης (46′ Καρατσόλης) Δήμος (58′ Κρανιώτης) Τσακνής (53′ Δημητρίου).

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Θεοχάρης, Κάτσικας, Κώτσιος, Τσιαχματιώτης, Μαντζουρανάκης, Τσιόκρης, Ρουκουνάκης, Τσαρούχας (66′ Χριστόπουλος) Κορομηλάς (88′ Βλαχίδης) Γεωργέας (79′ Μιχόπουλος) Κοσίδης.