Κ19: Νίκη στην πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ κόντρα στον Παναιτωλικό

Με το δεξί μπήκε η ομάδα της Κ19 του ΠΑΟΚ κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα του Παναιτωλικού καθως την νίκησε με 3-0  στο Αθλητικό Κέντρο Lolas, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος των υποδομών.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν την υπεροχή του ματς αλλά οι Αγρινιώτες είχαν πολύ καλή αμυντική λειτουργία.

Στο 82’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον  Τσιγγάρα με σουτ, στο 89’ οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με τον Τζόλη. Στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης  έκανε το τελικό 3-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Γρόσδης, Μιχαηλίδης , Γιαξής, Τσιγγάρας , Τσοπούρογλου, Σαλαμούρας (68′ Τάχατος), Πουρναράς, Πανίδης (59′ Γκορτεζιάνι), Καράκουτης (46′ Τζόλης).

Παναιτωλικός :Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης (87’ Μελιάδης), Θεοδώρου, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (85’ Μουρατίδης), Μπελεβώνης, Ντούλιας (69’ Ευθυμίου), Πανταζής (87’ Καρατσόλης), Σκόνδρας (69’ Παναγιωτόπουλος).