«Καθάρισε» την ΑΕΚ ο Παναθηναϊκός στην Κ19

Με το συντριπτικό 6-0 οι νεαροί πράσινοι επικράτησαν κόντρα στην ΑΕΚ στο Γαλάτσι, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Υποδομών της SuperLeague.

Οι κιτρινόμαυροι γνώρισαν την ήττα στην έδρα τους, ενώ πρωταγωνιστικής του αγώνα ήταν αναμφίβολα ο Χρήστος Σέχου, που σημείωσε τα τρία από τα έξι γκολ της αναμέτρησης.

Στο 33ο λεπτό ο Σκεντεράι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Τρία λεπτά αργότερα ο Σερπέζης έκανε το 2-0.

Ο Σέχου στη συνέχεια σημείωσε χατ-τρικ (40’, 54’, 63’) και το τελειωτικό χτύπημα στην ΑΕΚ έδωσε ο Βαγιαννίδης στο 80ο λεπτό.

Αξιοσημείωτο είναι πως ο Σέχου, επέστρεψε πριν λίγες μέρες από την Κύπρο, όπου είχε παει για την Εθνική Νέων. Εκεί μάλιστα πέτυχε ένα γκολ στο δεύτερο φιλικό της Εθνικής απέναντι στην Κύπρο.

Η ομάδα του Συλαϊδόπουλου πέτυχε την πρώτη της νίκη μετά από πέντε σερί αγώνες στη Superleague K19.