Κέρδισε τη Γιουβέντους η ΣΠΑΛ

Νικήτρια αναδείχθηκε η ΣΠΑΛ κόντρα στη Γιουβέντους με 2-1, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A.

Με τη νίκη της η ΣΠΑΛ ανέβηκε στην 13η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος με 35 βαθμούς, ενώ η Γιουβέντους παραμένει στην κορυφή με 84 βαθμούς.

Το ντεμπούτο του στη Γιουβέντους έκανε ο Κύπριος Γρηγόρης Κάστανος. Μάλιστα ξεκίνησε βασικός στον αγώνα και βγήκε σε αλλαγή στο 61ο λεπτό. Η ομάδα του Αλέγκρι παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες , καθώς εκτός έμεινε και ο Ρονάλντο, κρατώντας δυνάμεις για τον επαναληπτικό αγώνα του Champions League.

Ο Κιν στο 30ο λεπτό με απευθείας σουτ έστειλε τη μπάλα τα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, στο 49’ ο Μπονιφαζι με κεφάλια, έφερε το ματς στα ίσα. Στο 74ο λεπτό ο Φλοκαρι σκόραρε και χάρισε στη ΣΠΑΛ τη νίκη.

Κίτρινες: Λαζαρι, Κουαντράδο, Κανσέλο, Φλοκαρι, Φάρες, Μισιρολι, Βικαρι

ΣΠΑΛ: Βιβιάνο, Τσιόνεκ, Βικαρι, Μπονιφαζι, Λαζαρι, Μουργκια, Μισιρολι, Σκιαταρελα (70’ Βαλντιφιορι), Φάρες, Φλοκαρι (85’ Ρεγκινι), Πετάνια (89’ Αντενουτσι)

Γιουβέντους: Περίν, Ντε Σίλιο, Μπαρτζάλι (81’ Μπερναρντέσκι), Ιβερου, Κανσέλο, Κουαντράδο, Μπεντανκούρ, Κάστανος (61’ Καβίλια), Σπινατσόλα, Κιν (69’ Μαβιντίντι), Ντιμπάλα