Κινδυνεύει να χάσει το υπόλοιπο της σεζόν ο Αγκουέρο

Ο Σέρχιο Αγκουέρο μπορεί να χάσει το υπόλοιπο της σεζόν λόγω τραυματισμού στο γόνατο που υπέστη στον θρίαμβο της Μάντσεστερ Σίτι με 5-0 επί της Μπέρνλι.

Ο Αγκουέρο ανατράπηκε από τον Μπεν Μι στην περιοχή προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Αργεντίνο να αποχωρεί για να τον αντικαταστήσει ο Γκάμπριελ Ζεσούς.

Ο Αγκουέρο άντεξε μόλις 45 λεπτά μετά την επανέναρξη της Premier League, έχοντας αγωνιστεί ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά της νίκης επί της Άρσεναλ την προηγούμενη εβδομάδα.

Ο Γκουαρδιόλα είπε μετά τον αγώνα ότι παρ’ ότι δέχτηκε κλωτσιά στο πόδι από τον Μι, ο Αγκουέρο αντιμετώπιζε πρόβλημα στο γόνατο τον τελευταίο μήνα και επιδεινώθηκε στο ματς.