Κύπελλο ΕΣΚΑ γυναικών: Ήττα αποκλεισμός για Παγκράτι, συνεχίζει ο Άρης Χολαργού

Την ήττα με 47-34 μέσα στο ΜΕΤΣ από τον Ιωνικό γνώρισε η ομάδα του Παγκρατίου και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου ΕΣΚΑ γυναικών.

Η ομάδα του κόουτς Σκαλωμένου ήταν καλύτερη, πήρε από την αρχή το προβάδισμα και κατάφερε να φτάσει στο ροζ φύλλο και την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού.

Πλέον με την υπόθεση κύπελλο να έχει ολοκληρωθεί το Παγκράτι ρίχνει όλο το βάρος στην προετοιμασία του εν όψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑ γυναικών.

Από την άλλη ο Ιωνικός με την εμφάνιση του έδειξε ότι φέτος μπορεί να είναι από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν.

Την πρόκριση για την επόμενη φάση πήρε και ο κυπελλoύχος Άρης Χολαργού ο οποίος υπερασπίστηκε κόντρα στο ΜΕΛΑΣ με το καλύτερο τρόπο τόσο το στέμμα του όσο και την έδρα του επικρατώντας με 53-40.

Στην επόμενη φάση ο Άρης θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άρη Πετρούπολης.

Η Όλγα Σμυρναίου με 19 πόντους ήταν η καλύτερη του παρκέ για την ομάδα του Νίκου Βεροιόπουλου, με την  Σερέπα να προσθέτει 13.

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΜΕΛΑΣ ΑΓΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 53-40

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-15, 25-22, 37-27, 53-40

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Βερροιόπουλος, Γεωργακόπουλος): Σερέπα 13 (1), Παπαδρόσου 4, Καβάσιλα 5 (1), Τσοκανά 2, Σμυρναίου 19, Κυριακού, Καραματσούκη, Σταυροπούλου 5, Ζουρτσάνου 3, Τσότρα, Καββαδία 2, Σιδέρη

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις η Άμιλλα Περιστερίου νίκησε άνετα με 74-44 την Τούφα και πήρε και αυτή το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Τέλος Προμηθέας Χαλανδρίου και Άρης Πετρούπολης είναι οι ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ της επόμενης φάσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΤΕ 23/09/2020 20:00 Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 66 – 32
ΤΕ 23/09/2020 21:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 65 – 50
ΤΕ 23/09/2020 21:15 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. 53 – 40
ΤΕ 23/09/2020 21:30 ΜΕΤΣ Α ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 34 – 47
ΤΕ 23/09/2020 21:30 ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 74 – 44

Τα αποτελέσματα για τις ομάδες της Β κατηγορίας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΤΕ 23/09/2020 20:30 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 35 – 51
ΤΕ 23/09/2020 21:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΤΗΣ. ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΑΣ ΕΚΠΑΙΔ.ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ 51 – 42
ΤΕ 23/09/2020 21:30 1ο ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛ. 49 – 36

Τα αποτελέσματα για τις ομάδες της Γ κατηγορίας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΤΕ 23/09/2020 20:00 ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 45 – 67
ΤΕ 23/09/2020 20:30 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡ. ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 26 – 39
ΤΕ 23/09/2020 21:45 ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 51 – 32
ΤΕ 23/09/2020 22:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ Ζ.Α.Ο.Ν. ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 48 – 44

H Επόμενη φάση

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΤΕ 30/09/2020 00:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 0 – 0
ΤΕ 30/09/2020 00:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 0 – 0
ΤΕ 30/09/2020 00:00 ΜΙΧ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΑΝΤΑΙΟΣ 0 – 0
ΤΕ 30/09/2020 00:00 ΡΟΥΦ ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 0 – 0

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*