La Liga: Αγχωτική νίκη για Σεβίλλη

Επέστρεψε στις νίκες η Σεβίλλη, νικώντας τη Γρανάδα στις καθυστερήσεις

Η Σεβίλλη επικράτησε με 4-2 της Γρανάδα στο “Σάντσεθ Πιθχουάν”, για την 31ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι Σεβιγιάνοι βρίσκονται στη 2η θέση στο +3 από την 3η -αλλά και με δύο παιχνίδια λιγότερα- Μπαρτσελόνα. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι έκαναν μεγάλη προσπάθεια για να πάρουν τον ένα βαθμό στη μάχη που δίνουν για την αποφυγή του υποβιβασμού, προηγήθηκαν με 0-1 στο 23′ με τον Μακίς.

Στη συνέχεια οι Ανδαλουσιανοί κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή με τα τέρματα των Ντίεγκο Κάρλος στο 32′ και του Οκάμπος στο 66′ (2-1). Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 88΄ (2-2), οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις να πάρουν τη νίκη με τα γκολ του Μιρ (69′) και του Πάπου Γκόμες (90’+10′).

Σεβίλλη-Γρανάδα 4-2 (32΄ Ντιέγκο Κάρλος, 66΄ Οκάμπος, 90΄+3 Μιρ, 90΄+10 Πάπου Γκόμες – 23΄ Μακίς, 88΄ Ντίαζ)