La Liga: Απέδρασε από το Σαν Μαμές η Ατλέτικο Μαδρίτης

Με τέρμα του Κορέα στις καθυστερήσεις, η Ατλέτικο Μαδρίτης έφυγε νικήτρια από την έδρα της Μπιλμπάο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 0-1 τη Μπιλμπάο στο Σαν Μαμές, για την 4η αγωνιστική της La Liga.

O Koρέα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 88′ αντί του Κόκε και πέντε λεπτά μετά (90’+3) πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Η ομάδα του Σιμεόνε έμεινε αήττητη μετά από 4 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 8 βαθμούς. Από την άλλη, οι Βάσκοι παρέμειναν στους 4 βαθμούς και υπέστησαν την πρώτη τους ήττα.

Aναλυτικά το πρόγραμμα:

Μπαρτσελόνα-Βαγιαδολίδ 7-0 (20′,64′,72′ Ραφίνια, 24′ Λεβαντόφσκι, 45’+2 Κουντέ, 83′ Όλμο, 87′ Τόρες)

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1 (90’+3 Κορέα)