La Liga: “Διπλό” με Πέδρι η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα με τέρμα του Πέδρι στο 61ο λεπτό πήρε το διπλό στην έδρα της Χιρόνα.

Για την 19η αγωνιστική της Λα Λίγκα, η Μπαρτσελόνα πήρε το τρίποντο με 0-1 επί της Χιρόνα ενώ η Κάντιθ βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη με την νίκη της με 2-0 κόντρα στην Μαγιόρκα.

Στην Χιρόνα, οι Μπλαουγκράνα ήταν ανώτερη καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης αλλά δεν μπορούσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα με το 61ο λεπτό με το υπέροχο τελείωμα του Πέδρι που έδωσε το διπλό στους φιλοξενούμενους. Η Μπαρτσελόνα με την νίκη αυτή έφτασε τους 47 βαθμούς στο +6 από την δεύτερη Ρεάλ ενώ η Χιρόνα βρίσκεται στην 12η θέση με 21.

Η Κάντιθ επικράτησε με 2-0 της Μαγιόρκα στο Νουέβο Μιραντίγια και ανέβηκε στην 15η θέση με 19 βαθμούς ενώ η φιλοξενούμενη παρέμεινε στους 25 και την 10η θέση. Η γηπεδούχος πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπονγκοντά στο 10ο λεπτό και έκλεισε το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντες στο 38′.