La Liga: Έφυγε με το διπλό η Βιγιαρεάλ από τη Σοσιεδάδ

Ανάσα με το διπλό επί της Σοσιεδάδ πήρε η Βιγιαρεάλ

H Βιγιαρεάλ νίκησε με 1-3 τη Σοσιεδάδ στο Ανοέτα, για την 26η αγωνιστική της La Liga.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σάντι Κομεσάνα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 17΄ και με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου έβαλε τις βάσεις για το σπουδαίο «τρίποντο», κάνοντας το 0-2 με 47′.

Στο 86′ ο Μερίνο μείωσε για τους Βάσκους σε 1-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι με τον Σόρλοθ διαμόρφωσαν το τελικό 1-3 στο 90+5′.

Οι φιλοξενούμενοι με αυτή τη νίκη απομακρύνθηκαν ακόμη περισσότερο από τις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας, συμπλήρωσαν έξι παιχνίδια χωρίς ήττα, αλλά με τέσσερις ισοπαλίες. Οι Βάσκοι απέχουν πλέον με ματς περισσότερο -11 από την τέταρτη Ατλέτικο Μαδρίτης,

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Βιγιαρεάλ 1-3 (86΄ Μερίνο – 17΄, 47΄ Κομεσάνα, 90΄+5 Σόρλο8)