La Liga: Επιστροφή στις νίκες για τη Χιρόνα

Επέστρεψε στις νίκες η Χιρόνα, επικρατώντας της Οσασούνα

Η Χιρόνα επικράτησε με 2-0 επί της Οσασούνα στο “Μοντιλίβι”, για την 28η αγωνιστική της La Liga.

Oι γηπεδούχοι εδραιώθηκαν στην 2η θέση της βαθμολογίας με 62β, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να είναι στην πρώτη θέση με 66β με ματς λιγότερο.

Η Χιρόνα με το γκολ του Πορτου στο 12΄ και του Σάβιο στο 87΄ και διατήρησε για 10ο συνεχόμενο ματς το εντός έδρας αήττητο, μετρώντας συνολικά 8 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Νωρίτερα, η Σοσιεδάδ πέτυχε την ανατροπή στην έδρα της Γρανάδα και νίκησε με 2-3. Μέχρι το 80ό λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα (2-1), αλλά ο Λε Νορμάντ αρχικά (2-2) και στο 85΄ ο Αντρέ Σίλβα (είχε μπει αλλαγή στο 68΄) έφερε τα πάνω κάτω για τη νίκη των Βάσκων μετά από τρεις ήττες στην τελευταία τετράδα αγώνων.

Μπαρτσελόνα-Μαγιόρκα 1-0 (73΄ Γιαμάλ)

Βαλένθια-Χετάφε 1-0 (40′ Ντούρο)

Κάντιθ-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (24′, 64′ Χουάνμι)

Γρανάδα-Σοσιεδάδ 2-3 (21΄ πεν, 45΄+3 Ουζούνι – 34΄ Σαντίκ, 80΄ Λε Νορμνάντ, 85΄ Αντρέ Σίλβα)

Xιρόνα-Οσασούνα 2-0 (13΄ Πορτου, 87΄ Σάβιο)