La Liga: “Κόλλησαν” στο μηδέν Βιγιαρεάλ και Ρεάλ Μαδρίτης

Βιγιαρεάλ και Ρεάλ Μαδρίτης μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας στο Ντε Λα Κεράμικα

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε ισόπαλη 0-0 με τη Βιγιαρεάλ στο Ντε Λα Κεράμικα, για την 24η αγωνιστική της La Liga.

H “Βασίλισσα” παρέμεινε στην πρώτη θέση με 54β, τέσσερις βαθμούς πάνω από τη δεύτερη Σεβίλλη, ενώ το “κίτρινο υποβρύχιο” βρίσκεται στην 5η θέση με 36β.

Από ένα καλό ημίχρονο κράτησε η κάθε ομάδα, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος και να έχουν δοκάρι με του Ντανζουμά στο 18΄. Στο δεύτερο μέρος, η Ρεάλ πήρε αυτή τα ηνία του αγώνα και είχε δύο δοκάρια, πρώτα με τον Μπέιλ και στο τέλος του αγώνα με τον Γιόβιτς, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και το 0-0 ήταν το τελικό σκορ.

Κάντιθ- Θέλτα 0-0

Νωρίτερα, με το ίδιο σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Κάντιθ με τη Θέλτα στο «Νουέβο Μιραντίγια».

Η ομάδα του Βίγκο έχασε μεγάλη ευκαιρία για να φύγει με το «διπλό» στο 83΄, αλλά ο Σάντι Μίνα απέτυχε να νικήσει από τα 11 βήματα τον τερματοφύλακα της Κάντιθ, που απέκρουσε.

Μια ισοπαλία πολύ «κακή» για τους γηπεδούχους, που βρίσκονται στην τρίτη θέση από το τέλος (18η) και ψάχνει απεγνωσμένα για βαθμούς προκειμένου να έχει ελπίδες παραμονής.

Σεβίλη-Ελτσε 2-0 (70΄ Πάπου Γκόμες, 76΄ Μιρ)

Κάντιθ-Θέλτα 0-0

Βιγιαρεάλ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0