La Liga: «Λευκή» ισοπαλία ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπέτις στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν»

Πρώτη απώλεια βαθμών για Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπέτις.

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της La Liga, Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπέτις έμειναν στο 0-0 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».

Ο αγώνας ξεκίνησε με τη Μπέτις να είναι καλύτερη επιθετικά και να απειλεί, τη στιγμή που η Ατλέτικο δεν είχε καμία τελική σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Ρουιμπάιλ από τα δεξιά γύρισε στην άλλη πλευρά για τον Άμπνερ, ο οποίος επιχείρησε απευθείας σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

Στο 22ο λεπτό ο Αγιόθε Πέρες σούταρε ανενόχλητος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως αστόχησε.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι δεν είχε την ίδια ένταση, ο ρυθμός έπεσε, με τις ομάδες να έχουν ελάχιστες καλές στιγμές.

ΜΠΕΤΙΣ: Σίλβα, Σαμπαλί, Πετσέλα, Φελίπε, Βινίσιους, Ροντρίγκες, Ρόκα, Ρουιμπάλ (72′ Κρους), Πέρεθ, Ιγκλέσιας (63′ Χοσέ), Ίσκο (72′ Ρόδρι)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Όμπλακ, Σάβιτς, Βίτσελ, Ερμόσο, Αθπιλικουέτα, Γιορέντε (46′ Ρίβας), Ντε Πολ, Λεμάρ (64′ Μοράτα), Καράσκο (65′ Λίνο), Ντεπάι (64′ Σαούλ), Γκριεζμάν