La Liga: Με το δεξί η Ρεάλ στην πρεμιέρα

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε την ανατροπή και μπήκε με το δεξί στην νέα σεζόν.

Στην πρεμιέρα του Ισπανικού πρωταθλήματος, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 1-2 την Αλμερία, η Σοσιεδάδ με 0-1 την Κάντιθ και η Βαλένθια 1-0 την Χιρόνα.

Στην Αλμερία, η Ρεάλ έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 1-2. Η Αλμερία άνοιξε το σκορ με τον Ραμαζάνι στο 6ο λεπτό. Η Βασίλισσα έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Λούκας στο 61ο λεπτό και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Αλάμπα στο 78ο λεπτό.

Η Βαλένθια με τέρμα του Σολέρ στο 45+1′ νίκησε με 1-0 την Χιρόνα και η Σοσιεδάδ άλωσε το Nuevo Mirandilla  με το γκολ του Κούμπο στο 24ο λεπτό.