La Liga: «Ψυχρολουσία» στο 90′ για τη Σεβίλλη

Η Θέλτα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Σεβίλλη

Η Σεβίλλη αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Θέλτα στο Σάντσεθ Πιχθουάν, για την 28η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας αν και ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, δέχτηκε δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά (90′-94′) και παραχώρησε ισοπαλία (2-2) στη Θέλτα

Από το 19’ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Γκεγιέ, αλλά κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 43’ με τον Εν Νεσίρι και στο 81’ ο Ακούνια έγραψε το 2-0. Η Θέλτα κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 90’ με τον Ροντρίγκες και στο 94′ ο Πασιένσια διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στο 96’ οι Σεβιγιάνοι έμειναν με 9 παίκτες, καθώς και ο Ακούνια αποβλήθηκε με κόκκινη καρτα.

Σεβίλλη – Θέλτα 2-2 (43’ Εν Νεσίρι, 81’ Ακούνια-91’ Ροντρίγκες, 94′ Πασιένσια)