La Liga: Στο ρελαντί τη Χετάφε η Ρεάλ Μαδρίτης

Με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε τη Χετάφε.

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει ακάθεκτη προς τον τίτλο στην Ισπανία και υπέταξε με 2-0 τη Χετάφε στο Σαντιάγο Μπερναμπέου, ενόψει της 31ης αγωνιστικής της Λα Λίγκα.

Οι “Μερένχες” άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με δράστη τον Κασεμίρο. Ο Βινίσιους έκανε την σέντρα στην μικρή περιοχή και ο αμυντικός μέσος της Βασίλισσας με κεφαλιά ψαράκι έβαλε σε θέση οδηγού την Ρεάλ.

Η γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους στο 68ο λεπτό με σκόρερ τον Λούκας Βάσκεθ. Ο Ροντρίγκο βρήκε στην περιοχή τον Βάσκεθ, ο Ισπανός έκανε το σουτ και νίκησε τον Σόρια για το τελικό 2-0.

Σκόρερ: 38′ Κασεμίρο, 68′ Βάσκεθ

Κάρτες: 44′ Κασεμίρο, 45′ Βαλβέρδε – 76′ Ολιβέιρα, 79′ Τζένε

Ρεάλ Μαδρίτης (Αντσελότι): Κουρτουά, Βάσκεθ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Ροντρίγκο, Βινίσιους, Μπενζεμά

Χετάφε (Φλόρες): Σόρια, Μιραμόντες, Μίτροβιτς, Ντζένε, Κουένκα, Σουάρεθ, Βιλάρ, Μακσίμοβιτς, Αλενιά, Ουνάλ, Μαγιοράλ