La Liga: Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η Ρεάλ Μαδρίτης

Με πρωταγωνιστή τον Ροντρίγκο, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μαγιόρκα και παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της La liga, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 4-1 της Οσασούνα και έκανε το 5Χ5.

Η Ρεάλ ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 35ο λεπτό με τέρμα του Κοσοβάρου επιθετικού, Μουρίκι. Η «βασίλισσα» βρήκε την απάντηση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βαλβέρδε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Αντσελότι πήρε το προβάδισμα με τον Βινίσιους στο 72ο λεπτό, ενώ έκανε τρία τα τέρματα της με τον Ροντρίγκο στο 89′. Το «κερασάκι στην τούρτα» στην επικράτηση της Ρεάλ έβαλε ο Ρούντιγκερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στους Μαδριλένους ένα ακόμα τρίποντο.

Σκόρερς: 45+3′ Βαλβέρδε, 72′ Βινίσιους, 89′ Ροντρίγκο, 90+2′ Ρούντιγκερ – 36′ Μουρίκι

Κάρτες: 25′ Μεντί, 34′ Βαλβέρδε, 81′ Αλάμπα – 25′ Μόφεο, 39′ Ραίλο, 85′ Βαλιέντ, 85′ Σάντσες