”Λαμπρός” Γκριεζμάν την οδηγεί…

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Λεβάντε στο Wanda Metropolitano, για την 19η αγωνιστική της La Liga.

Οι «ροχιμπλάνκος» πέτυχαν το νικητήριο τέρμα, με το εύστοχο πέναλτι του Γκριεζμάν στο 57ο λεπτό. Αυτό ήταν το 5ο συνεχόμενο τέρμα του Γάλλου μεσοεπιθετικού.

Στο 11′ λεπτό μετά την χρήση του VAR ακυρώθηκε γκολ του Κόκε, για φάουλ που έκανε στην φάση.

Η Ατλέτικο έχει 38 βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση, δύο βαθμούς πίσω από τη Μπαρτσελόνα που είναι πρώτη με 40 και με αγώνα λιγότερο.

Αναλυτικά, η 19η αγωνιστική της La Liga:

Παρασκευή, 11 Ιανουαρίου
Ράγιο Βαγιεκάνο-Θέλτα 4-2 (4’, 38’, 77’ Ντε Τομάς, 90’+1’ Μπεμπέ – 13’ Αραούχο, 18’ πεν. Γκόμες)