League Cup: Η Μίντλεσμπρο πήρε προβάδισμα

Η Μίντλεσμπρο πήρε κεφάλι νικώντας την Τσέλσι.

Για το πρώτο ματς των ημιτελικών του League Cup η Μίντλσεσμπρο ομάδα της Championship και 12η στην βαθμολόγια νίκησε 1-0 την Τσέλσι.

Με τους «λονδρέζους» να ψάξουν  την ανατροπή για τη ρεβάνς της 23ης Ιανουαρίου.

Η «Μπόρο» ήταν καλύτερη σ’ όλο το ματς και πήρε προβάδισμα στο σκορ με το γκολ του Χάκνεϊ στο 37′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μπλε» ανέβασαν στροφές και πίεσαν για την ισοφάριση μετά την είσοδο των Μούντρικ και Μπρόγια, όμως δεν βρήκε γκολ και πλέον καλείται να ανατρέψει το σε βάρος της 1-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Μίντλεσπρο-Τσέλσι                         1-0

(37΄ Χάκνεϊ)

Λίβερπουλ-Φούλαμ                         10/01

*Η ρεβάνς Τσέλσι-Μίντλεσμπρο θα πραγματοποιηθεί στις 23/1 (22:00) και η ρεβάνς Φούλαμ-Λίβερπουλ στις 24/1 (22:00)