Λεβαδειακός-Λαμία: Συνεχίζεται η μά-X-η για την κατηγορία

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τη Λαμία και η μάχη για τη σωτηρία συνεχίζεται…

Ο Λεβαδειακός ήρθε ισόπαλος 0-0 με τη Λαμία στη Λιβαδειά, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1.

Οι Βοιωτοί παραμένουν στο +1 από την ομάδα της Φθιώτιδας, που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ αμφότεροι αύξησαν κατά ένα βαθμό την απόσταση που τους χωρίζει από τον ουραγό Ιωνικό.

Χωρίς αξιοσημείωτες φάσεις ξεκίνησαν τα πρώτα λεπτά στο «Λάμπρος Κατσώνης», με τις δυο ομάδες να έχουν δυνατά μαρκαρίσματα

Πρώτο σουτ στο παιχνίδι έκανε ο Τόρο στο 13ο λεπτό, αλλά ο Σαράνοφ μπλόκαρε.

Από την πλευρά της Λαμίας ο Τσιλούλης ήταν αυτός που προσπάθησε περισσότερο να διεισδύσει στην περιοχή των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Τεράστια ευκαιρία έχασε η Λαμία στο 31ο λεπτό με τον Ρόμανιτς, ο οποίος έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, στο 37ο λεπτό, ο Δούμτσιος έχασε την ευκαιρία να σκοράρει υπέρ του Λεβαδειακού.  Το πρώτο μέρος βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό, ο Κορνέζος έκανε μια άστοχη κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα προσπάθησε και ο Τσιλούλης με κεφαλιά που όμως ήταν κ αυτή άστοχη.

Τρομερή ευκαιρία στο 66ο λεπτό. Ο Λούα Λούα εκτέλεσε ένα δυνατό σουτ, ο Σαράνοφ πήδηξε ψηλά, απέκρουσε και έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

Οι δυο ομάδες πίεζαν εξίσου στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αλλά χωρίς να μπορέσουν να βρουν το γκολ και το 0-0 ήταν το τελικό σκορ..

Κίτρινες: Μεχία, Παναγιώτου – Μπεχαράνο, Αμπάντα

Λεβαδειακός (Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Μεχία (56΄ Νταμπό), Βινίσιους, Μουτίνιο, Βρακάς, Δούμτσιος (90΄ Σακό), Τόρο (60΄ Λούα Λούα), Νίκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Τζημόπουλος

Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοφ, Τζανετόπουλος, Νούνιες (76΄ Τζανδάρης), Βέργος (65΄ Μανούσος), Σλίβκα, Μπεχαράνο, Τσιλούλης (84΄ Μαρτίνεθ), Κορνέζος, Ρόμανιτς (84΄ Ντε Βινσέντι), Βασιλαντωνόπουλος, Αμπάντα