Ligue 1: Πρώτη ήττα της Παρί Σεν Ζερμέν από τη Ρεν

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα και τέλος στο σερί νικών έβαλε η Ρεν στην Παρί Σεν Ζερμέν

Στη Βρετάνη σταμάτησε το σερί νικών της Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς δέχτηκε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα με 2-0 από τη Ρεν, μετά από 9 αγωνιστικές.

H ομάδα του Ποτσετίνο παράμεινε στην κορυφή με 24 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 12β.

Παρόλο που στο 31’ η Παρί είχε δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Μέσι, η Ρεν κατάφερε να προηγηθεί στο 45′ με τον Λαμπόρντ. Το 2-0 ήρθε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χάρη στο τέρμα του Τετ. Μέχρι το τέλος δεν κατάφεραν οι Παριζιάνοι να σημειώσουν κάποιο τέρμα, ώστε να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του αγώνα.