Λουτσέσκου: «Δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαίριες που είχαμε και χάσαμε τον έλεγχο»

Στο γεγονός ότι δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που είχαν οι παίκτες του μετά το 1-0 αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε, δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του σκορ, με αποτέλεσμα να ηττηθεί από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό με 1-2 στην Τούμπα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος του αγώνα, στάθηκε στην αδυναμία των παικτών του να τελειώσουν το ματς, με τις ευκαιρίες που είχαν μετά το 1-0 και δεν παρέλειψε να αναφερθεί στην αποχώρηση του Ολιβέιρα και την συμμετοχή του Γκορντεζιάνι.

Όσα δήλωσε:

«Μπορούμε να πούμε δεν τελειώσαμε το ματς στο πρώτο μέρος με τις ευκαιρίες που είχαμε, στο δεύτερο χάθηκε ο έλεγχος αλλά δεν κερδήθηκε από τον Παναθηναϊκό. Δεν υπήρξαν καθαρές φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κι εμείς καλές ευκαιρίες, δεν θεωρώ πως με βάση την εικόνα του ματς ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα.

Δεν θέλω να σχολιάσω τη δημιουργία μας, είχαμε τρεις ευκαιρίες και ο αντίπαλος μία. Τον Μπίσεσβαρ τον ετοιμάζαμε όλη την εβδομάδα για να εκμεταλλευτούμε τους χώρους όταν θα μας πίεζε ο αντίπαλος.

Ο Γκορντεζιάνι πήρε την ευκαιρία του, δεν είναι εύκολο, θέλει χρόνο για να προσαρμοστεί.

Δεν ξέρω, δεν πιστεύω να είναι σοβαρό αυτό που έπαθε ο Ολιβέιρα αλλά έκανε μεγάλη προσπάθεια σήμερα και η μεγάλη αποχή του μπορεί να οδηγήσει σε τέτοιες καταστάσεις.

Καταλαβαίνω ότι ο κόσμος είναι απογοητευμένος, κι εμείς είμαστε, αλλά θα πρέπει να ξυπνήσουμε με άλλο σκεπτικό την επόμενη μέρα».