Λουτσέσκου: «Είμαι 70% ικανοποιημένος»

Στo νικηφόρο αποτέλεσμα αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, για το οποίο δεν έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής της Τούμπας, επικρατώντας με 2-1 κόντρα στον Παναιτωλικό, διατηρώντας την διαφορά από τον πρώτο.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος της αναμέτρησης, μίλησε για το αποτέλεσμα, καθώς ανέφερε πως δεν είναι απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας.

Όσα δήλωσε:

«Ένας κύκλος έκλεισε, με τα αποτελέσματα που καταφέραμε στα συνεχόμενα παιχνίδια είμαστε ευχαριστημένοι από ό,τι πετύχαμε. Είμαι 70% ευχαριστημένος σήμερα από το αποτέλεσμα, ένα 30% δεν με ευχαριστεί κυρίως από τη διαχείριση στα τελευταία λεπτά. Χάσαμε μπάλες και ο Παναιτωλικός πήγε στην επιθετική μετάβαση.

Η σωματική κόπωση συνδέεται και με την πνευματική, θα έπρεπε να είχαμε σκοράρει περισσότερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να σκοράρεις σε ό,τι ευκαιρία σου δίνεται ειδάλλως καταλήγεις σε μία κατάσταση που έχεις άγχος και την πίεση του αποτελέσματος, κάποιος φόβος σε ποδοσφαιριστές για να μην κάνεις λάθος και δεχθείς γκολ».