Λουτσέσκου: «Η αναμέτρηση έπρεπε να πάει στην παράταση»

Στις περισσότερες ευκαιρίες που είχε η ομάδα του αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, καθώς και στο ότι η αναμέτρηση έπρεπε να πάει στην παράταση

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 1-0 στον τελικό κυπέλλου από τον Παναθηναϊκό, ενώ η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε αρκετές ευκαιρίες.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την λήξη της αναμέτρησης, εξέφρασε την πεποίθησή του ότι η αναμέτρηση έπρεπε να πάει στην παράταση. Δεν παρέλειψε να αναφέρει ότι η ομάδα του είχε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, κάτι που οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν.

Όσα δήλωσε:

«Έχω πολλές σκέψεις, είναι πιο σύνθετη ανάλυση, αρχικά θέλω να συγχαρώ τον Παναθηναϊκό, στα πρώτα 30 λεπτά δεν είχαμε την κατάλληλη ενέργεια και παρουσία στο γήπεδο για να ανταπεξέλθουμε, κυριαρχήσαμε στο παιχνίδι, στα λεπτά κυριαρχίας του Παναθηναϊκού δεν υπήρχαν καθαρές ευκαιρίες, κάναμε περισσότερες αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Ένας τελικός κρίθηκε από ένα τέτοιο πέναλτι, είχαμε 16-17 παιχνίδια περισσότερα από τον αντίπαλο, μας βγήκε η κούραση, τουλάχιστον θεωρώ ότι το παιχνίδι έπρεπε να πάει στην παράταση».