Λουτσέσκου: «Να πάμε στην έδρα του Ολυμπιακού και με ένα γκολ να περάσουμε»

Στην καλύτερη εικόνα του ΠΑΟΚ και στην πίστη της πρόκρισης στη ρεβάνς αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) αναδείχθηκαν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός στην Τούμπα, για τον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την λήξη της αναμέτρησης, στάθηκε στην καλύτερη εικόνα της ομάδας του, χωρίς να παραλείψει να αναφερθεί στην ένταση που υπάρχει σε κάθε αναμέτρηση κόντρα στον Ολυμπιακό. Ωστόσο, δεν έκρυψε την πεποίθησή του ότι με ένα γκολ στο Φάληρο θα μπορέσουν να πάρουν το εισιτήριο για τον τελικό του Μαΐου.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Νομίζω εάν εξαιρέσουμε τα πρώτα 15 λεπτά που είχαμε την αίσθηση να μην κάνουμε το λάθος για να δεχθούμε γκολ στη συνέχεια είχαμε μία πιο καλή εικόνα. Γενικά τα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό είναι παιχνίδια με ένταση. Με αυτό το 0-0 μπορούμε να πάμε στην έδρα του Ολυμπιακού και με ένα γκολ να περάσουμε».