Λουτσέσκου: «Το παιχνίδι με τον Αστέρα αντικατοπτρίζει τη σεζόν της ομάδας»

Απογοητευμένος από την ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη (2-2), παρόλο που προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στην Αρκαδία.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το τέλος της αναμέτρησης, ήταν εμφανώς απογοητευμένος από το αποτέλεσμα και γενικότερα τον αγώνα. Στις δηλώσεις του, δεν παρέλειψε να αναφέρει ότι το παιχνίδι αντικατοπτρίζει όλη τη χρονιά.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το παιχνίδι: «Δεν έχω κάποια εξήγηση, κάναμε μεγάλο λάθος στο πρώτο γκολ, ελέγχαμε το παιχνίδι για 90 λεπτά. Ήμασταν ακόμη 1-2 μπροστά, υπό τον φόβο του να χαθεί η νίκη, κάναμε άλλο ένα λάθος και το πληρώσαμε. Το σημερινό παιχνίδι αντικατοπτρίζει τη σεζόν μας.

Κάθε παιχνίδι είναι ένα μάθημα, θα φανεί χρήσιμο για το μέλλον. Είναι πραγματικά κρίμα να έχουμε χάσει τέτοιους βαθμούς, είχαμε την κατοχή μας και δεν μπορέσαμε με το 1-2 να διαχειριστούμε το παιχνίδι για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».