Λουτσέσκου: “Χάνοντας ευκαίριες, ο αντίπαλος αποκτά αυτοπεποίθηση”

Ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, για τη 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, επισημαίνοντας ότι η ομάδα του κατάφερε κρατήσει το σκορ και να κερδίσει το παιχνίδι.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Σε ένα παιχνίδι που έχεις πολλές ευκαιρίες, λογικό είναι να χάνεις τον έλεγχο του παιχνιδιού για λίγα λεπτά. Πιστεύω ότι και στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά.

Όταν χάνεις ευκαιρίες, οι άλλοι αρχίζουν να αποκτούν αυτοπεποίθηση και να πιστεύουν ότι θα γυρίσουν το παιχνίδι και εσύ ότι πρέπει να υπερασπιστείς το προβάδισμά σου. Καταφέραμε να κρατήσουμε το σκορ και να κερδίσουμε το παιχνίδι, απέναντι σε μια ομάδα που δεν έχασε εδώ από Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Άρη”.

Για τις αλλαγές που έκανε: “Είχαμε απουσίες. Ο Αουγκούστο ήταν τιμωρημένος, Μπίσεσβαρ και Μιτρίτσα είχαν τραυματισμούς και ο Ζαμπά αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζει όλος ο κόσμος”.