Μανωλόπουλος: «Ήταν μια τεράστια νίκη»

Όσα δήλωσε ο προπονητής της Εθνικής Ελλάδος, Σωτήρης Μανωλόπουλος, μετά τη νίκη επί της Τουρκίας

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος μίλησε στη συνέντευξη τύπου, μετά τη μεγάλη νίκη της Ελλάδας με 67-76 επί της Τουρκίας στην Κωνσταντινούπολη.

Ο προπονητής της Εθνικής Ομάδας δήλωσε:

«Πιστεύω πως ήταν μια τεράστια νίκη σε μια καταπληκτική ατμόσφαιρα, σε ένα γεμάτο γήπεδο. Ήταν πολύ δύσκολο το έργο μας, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Καταφέραμε να παίξουμε καλά στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και θέλω να ευχαριστήσω όλους τους παίκτες μου, γιατί έδωσαν την καρδιά τους, το 100%, όπως και τους συνεργάτες μου.

Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, δεν έχει να κάνει με τη διαφορά που πήραμε. Ήταν ένα διάστημα που βάζαμε τα σουτ. Στην τέταρτη περίοδο δεν βάζαμε τα σουτ και πανικοβληθήκαμε. Πάντως καταφέραμε να πάρουμε μια σπουδαία νίκη που θα μας βοηθήσει στη συνέχεια».