Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Νικηφόρο πέρασμα από το «Βίλα Παρκ»

Δεν κράτησε την νίκη η Άστον Βίλα ξύπνησε η Γιουνάιτεντ και καθάρισε το ματς.

Για την 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Άστον Βίλα ηττήθηκε με 1-3 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  αποτρέποντας  τη στέψη της Μάντσεστερ Σίτι ως πρωταθλήτρια.

Οι «χωριάτες» αν και δεν είχαν την κατοχή κατάφεραν να προηγηθούν με τον  Μπερτράν Τραορέ  στο 24’ . Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κρατήσουν την κατοχή και να ελέγξουν τον ρυθμό με την εκκίνηση του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να γίνουν ιδιαιτέρως Αν και είχαν δύο καλές ευκαιρίες με τους Πογκμπά (7′) και Φερναντεζ (16′).

Στο 52’ ο Μπρούνο Φερνάντες κέρδισε πέναλτι και ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα. Λιγα λεπτά αργότερα ο Γκρινγουντ διεύρυνε το δείκτη  του σκορ, στο 87’ ο Καβάνι εκανε το τελικό 1-3.