Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον: Ισόπαλες στο Ολντ Τράφορντ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Έβερτον μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Όλντ Τράφορντ.

Για την 7η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήρθε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Έβερτον στο Ολντ Τράφορντ και έκανε ακόμα μία γκέλα στη μάχη του πρωταθλήματος.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και έχασε σημαντική ευκαιρία με την κεφαλιά του Μαρσιάλ στο 6ο λεπτό που κατέληξε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Πίκφορντ.

Στο 21ο λεπτό, ο Πίκφορντ έκανε εκπληκτική επέμβαση ύστερα από κεφαλιά ψαράκι του Καβάνι και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

Η απάντηση της Έβερτον ήρθε στο 33′, ο Γκρέι μπήκε στην περιοχή σούταρε χαμηλά αλλά ο Ντε Χέα έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μαρσιάλ στο 43ο λεπτό. Ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε την ατομική προσπάθεια πάσαρε στον Μαρσιάλ και ο Γάλλος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο “Γ” της εστίας του Πίκφορντ.

Η Έβερτον έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 65′ με τον Άντρος Τάουνσεντ. Ο Ντουκουρέ βγήκε σε αντεπίθεση πάσαρε στον Τάουνσεντ που βρέθηκε απέναντι στον Ντε Χέα και ισοφάρισε το παιχνίδι.

Σκόρερ: Μαρσιάλ 43′ – Τάουνσεντ 65′

Κίτρινες: Γκρίνγουντ 34′ – Ντουκουρέ 76′

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Βαράν, Σο, Γουάν-Μπιζάκα, Μαρσιάλ(Σάντσο 57′), Γκρινγούντ, Φρεντ(Πογκμπά 72′), Φερνάντες, ΜακΤόμινεϊ, Καβάνι(Κριστιάνο Ρονάλντο 57′)

Έβερτον: Πίκφορντ, Κιν, Ντιν, Μίνα, Γκόντφρεϊ, Άλαν, Τάουνζεντ, Ντουκουρέ, Γκόρντον(Ντέιβις 72′), Γκρέ(Ντομπίν 92′), Ροντόν