Επιστροφή στις νίκες για τη Μίλαν

Νικήτρια με 1-0 αναδείχθηκε η Μίλαν κόντρα στην Τορίνο, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Serie A.

Μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, οι ροσονέρι επέστρεψαν στις νίκες, ενώ η Τορίνο συνεχίζει να απογοητεύει, καθώς δέχτηκε την 6η συνεχόμενη ήττα της. Με το τρίποντο αυτό πλησίασε τις θέσεις που οδηγούν στην έξοδο στην Ευρώπη.

H ομάδα του Πιόλι ανέβηκε στην 8η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος με 35 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι με 27 βαθμούς βρίσκονται στη 14η θέση.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε στο 25ο λεπτό ο Ρέμπιτς, μετά από πάσα του Καστιγιέχο και χάρισε έτσι τη νίκη στην ομάδα του.

Κίτρινες: Μπενασέρ, Εντερα, Καστιγιέχο, Ρινκόν, Ανσάλτι

Μίλαν: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Κιάερ (44’ Γκαμπια), Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Κεσιέ, Μπενασέρ, Καστιγιέχο, Πακετά (69’ Μποναβεντούρα), Ρέμπιτς (88’ Λεάο), Ιμπραϊμοβιτς

Τορίνο: Σιρίγκου, Λιανκο (85’ Έινα), Ν’ Κουλού, Μπρεμερ, Ντε Σιλβέστρι, Ρινκόν, Λούκιτς, Ανσάλτντι, Εντερα (64’ Ζάζα), Μπερενγκέρ (85’ Μιλικο), Μπελότι