Μοιράστηκαν βαθμούς Αστέρας και Ατρόμητος

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στο Θ. Κολοκοτρώνης, για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ λιγκ 1.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Πασαλίδη, για να ισοφαρίσουν οι Περιστεριώτες με τον Ρισβάνη. Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι με τον Τασουλή.

Η ομάδα της Τρίπολης παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογίας των πλέι άουτ με 35β, αφήνοντας δεύτερο τον Ατρόμητο με 34β (με ματς λιγότερο).

Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν πιο επιθετικός από τον Ατρόμητο, που προσπαθούσε μόνο με αντεπιθέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν στη συνέχεια και προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις στην εστία του Παπαδόπουλου. Στο 28′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, ο Γούτας πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

Στο 35ο λεπτό οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Φερνάντεθ βρήκε τον Πασαλίδη, ο οποίος με πλασέ, έκανε το 1-0.

Στο επόμενο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν. Ο Μανούσος βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο, αλλά από πολύ κοντά, αστόχησε, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 44ο λεπτό, η ομάδα του Περιστερίου έφτασε στην ισοφάριση. Μετά από σέντρα του Γκάλο, ο Παπαδόπουλος έκανε άστοχη έξοδο και ο Ρισβάνης πήρε την κεφαλιά, κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 66′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι. Μετά από γύρισμα του Τασουλή, ο Μανδάς δεν εκτίμησε καλά τη φάση, η μπάλα βρήκε το δοκάρι και μπλόκαρε με 2η προσπάθεια.

Δύο σουτ του Ντέλετιτς στο 76′ και στο 78′, δεν απείλησαν την εστία του Μανδά, με το σκορ να παραμένει ισόπαλο (1-1).

Όλο το δεύτερο μέρος, κύλησε με αρκετές μονομαχίες και με ελαφριά υπεροχή των γηπεδούχων. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Κίτρινες:  Μπελόκ, Πασαλίδης – Γούτας, Κιβρακίδης, Μανούσος, Μπαένα, Κατράνης, Βέλλιος,

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο (46′ Μπόρχα), Μπελόκ (92′ Αντζούλας), Ντέλετιτς (79′ Τζίμας), Φερνάντεθ Λουίς (86′ Μαρκ Φερνάντεθ), Σίτο (46′ Ριέρα), Μπαράλες

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μανδάς, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης (27′ Μπαένα), Μπουσούλατζιτς, Γκάλο (86′ Ούμπιντες), Ανδρούτσος (70′ Ραμπέγιο), Μανούσος (70′ Ενσικουλού), Βέλλιος (86′ Γιακουμάκης)