Nations League: Ισοπαλία στο Γουέμπλεϊ

Ισοπαλία χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι της Αγγλίας με την Ιταλία.

Για την 1η αγωνιστική του Nations League, η Αγγλία αγωνίστηκε με την Ιταλία σε ένα παιχνίδι που έληξε στο μηδέν.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το παιχνίδι της Αγγλίας με την Ιταλία στο Γουέμπλεϊ, ενώ στο άλλο ματς του ομίλου, Ουγγαρία και Γερμανία μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο μεταξύ τους 1-1 με τον Νάγκι στο 6′ να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους και τον Χόφμαν τρία λεπτά αργότερα να γράφει το τελικό σκορ.

Στον άλλον όμιλο της Α’ κατηγορίας, η Ουαλία έκλεψε τον βαθμό (1-1) από το Βέλγιο με τον Τζόνσον στο 86ο λεπτό, που είχε προηγηθεί με τον Τίλεμανς στο 51′. Η Ολλανδία μέσα σε τρία λεπτά (51′,54′) σκόραρε δύο φορές με τον Κλάασεν και τον Ντάμφρις και ισοφάρισε σε 2-2 το παιχνίδι με την Πολωνία που είχε προηγηθεί με τον Κας στο 18′ και είχε κάνει δύο τα τέρματα της με τον Ζιελίνσκι στο 49ο λεπτό.

Στην Β’ κατηγορία, η Ουκρανία συνέτριψε με 3-0 την Αρμενία χάρη σε τέρματα του Μαλινόφσκι στο 61ο λεπτό, του Καράσεφ στο 77′ και του Μικολένκο στο 84ο. Με το ίδιο σκορ η Ιρλανδία πήρε το ντέρμπι του Ηνωμένου Βασιλείου κόντρα στη Σκωτία με δράστες τους Μπρόουινι στο 20′, Πάροτ στο 28′ και του Ομπαφέμι στο 51ο λεπτό. Στην Ποντγκόριτσα, το Μαυροβούνιο πήρε τον βαθμό (1-1) κόντρα στη Βοσνία με γκολ του Μάρουσιτς στο 77′, ενώ οι Βόσνιοι είχαν προηγηθεί με τον Μέναλο στο 62′.

Στην Γ’ κατηγορία, οι Νήσοι Φερόε νίκησαν με 1-2 στη Λιθουανία και η Τουρκία με 0-2 το Λουξεμβούργο.