Nations League: Νίκη για Ιταλία – Ισόπαλες Γερμανία και Αγγλία

Ισόπαλο το αποτέλεσμα μεταξύ της Γερμανίας και της Αγγλίας, ενώ η Ιταλία επικράτησε της Ουγγαρίας

Για τον τρίτο όμιλο της League A του Nations League, Γερμανία και Αγγλία έμειναν στο 1-1 στο Μόναχο. Τα «πάντσερ» πήραν το προβάδισμα με τον Χόφμαν, όμως ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κέιν στο 88’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες παραμένουν χωρίς νίκη στον 1ο όμιλο, με τη «μάνσαφτ» να έχει δύο βαθμούς και τα «τρία λιοντάρια» έναν.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ιταλία εκμεταλλεύτηκε αυτή την φορά την έδρα της και νίκησε με 2-1 την Ουγγαρία στην Τσεζένα,

Στον 3ο όμιλο της League B του Nations League η Φινλανδία επικράτησε στο Ελσίνκι με 2-0 του Μαυροβουνίου, ενώ η Βοσνία νίκησε με 1-0 εντός έδρας τη Ρουμανία.

Το «2Χ2» στον 1ο όμιλο της League C έκαναν Τουρκία και Λουξεμβούργο. Μετά την άνετη επικράτηση εντός έδρας επί των Νήσων Φερόε στην πρεμιέρα (4-0), η ομάδα του Στέφαν Κουντς πέτυχε άλλη μία επιβλητική νίκη, με το εμφατικό 0-6 αυτή την φορά στο Βίλνιους επί της Λιθουανίας.

Στον άλλον αγώνα του ομίλου, το Λουξεμβούργο επικράτησε εκτός έδρας με 0-1 των Νήσων Φερόε, που από το 68ο λεπτό αγωνίζονταν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Γιόνσεν κι από το 81΄ με 9 (είδε την κόκκινη ο Βάτναμαρ).