Nations league: Νίκη με Σφιντέρσκι η Πολωνία

Με τέρμα του Σφιντέρσκι, η Πολωνία νίκησε την Ουαλία στο Βόρτσλαβ

Για την 1η αγωνιστική της 1ης κατηγορίας του Group D του Nations league, η Πολωνία νίκησε με 2-1 την Ουαλία με τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι να δίνει τη νίκη στην ομάδα του στο 85ο λεπτό.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, η Ουαλία πήρε κεφάλι στο σκορ στο 52ο λεπτό το διαγώνιο σουτ του Γουίλιαμς και πάγωσε την Πολωνία.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με δράστη τον Καμίνσκι από κοντά στο 72′ έφεραν το ματς στα ίσια.

Στο 85ο λεπτό, η Πολωνία πέτυχε το τέρμα που της έδωσε την νίκη. Ο Σφιντέρσκι βρέθηκε στην περιοχή, πήρε το ριμπάουντ και βρήκε δίχτυα.

Σκόρερ: 72′ Καμίνσκι, 85′ Σβιντέρσκι – 52′ Γουίλιαμς

Κάρτες: 61′ Μπερεζίνσκι – 29′ Μόρελ, 75′ Ντέιβις