Νέα «4άρα» ο Αστέρας Τρίπολης, χωρίς νίκη στα φιλικά ο Ατρόμητος

Για τρίτο σερί αγώνα ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με τέσσερα τέρματα, ενώ ο Ατρόμητος συνεχίζει χωρίς νίκη στα φιλικά

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 4-1 του Ατρομήτου στο Πανθεσσαλικό, στο πλαίσιο φιλανθρωπικού τουρνουά με τη συμμετοχή και των Βόλου, ΟΦΗ.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς προηγήθηκε στο 22΄ με τον Μπαράλες, πέντε λεπτά μετά ο Ριέρα έκανε το 2-0, για να σκοράρει για 3η φορά στο πρώτο μέρος (33΄) ο Βαλιέντε.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 με το σουτ του Άλβαρες έξω από την περιοχή, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Πισάνο στο 81ο λεπτό, έπειτα από γύρισμα του Τζαβίδα.

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Ατιένθα, Καστάνιο, Τασουλής, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο, Ρετζίς, Μπαράλες.

Αλλαγές: Καρμόνα, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Άλβαρες, Σανταφέ, Ιγκλέσιας, Καπίγια, Τιλίκα, Σονί, Μπενίτο, Τσιφτσής.

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Σάλομον, Μουνίθ (34′ Πισάνο), Μπεντινέλι, Καρτάλης (34′ Νάτσος), Κλωναρίδης, Κουλούρης

Αλλαγές: Μαυρομάτης, Αθανασίου, Οικονομίδης, Τζαβίδας, Κωτσόπουλος, Νταβιώτης, Μανδάς, Σπιριντόνοβιτς