Νίκη 2-1 στο φιλικό με την ΑΕ Μεσολογγίου

Νίκη για τον Παναιτωλικό επί του ΑΕ Μεσολογγίου σέντρα ο Σκιαδάς.

Ο Παναιτωλικός πήρε φιλική νίκη με 2-1 επί του ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Emileon.

Οι φιλοξενούμενοι  άνοιξαν το σκορ στο 2’ με τον Γεωργούση Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις ο Ματσόλα με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1, αλλά λίγα λεπτά αργότερα αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1

Αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).