Νίκη για τη Φρανκφούρτη, στο “μηδέν” στο Βόλφσμπουργκ

Ισοπαλία χωρίς γκολ ανάμεσα σε Βόλφσμπουργκ και Γκλάντμπαχ, νίκη στο ρελαντί για Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στην Φρανκφούρτη η Άιντραχτ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Κολωνία με 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για την διεύρυνση του σκορ. Η Άιντραχτ πήρε το προβάδισμα με την λόμπα του Αντρέ Σίλβα στο 57′ ενώ το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Εντικά στο 79ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κόστιτς.

«Λευκή» ισοπαλία στην Βογκσβάγκεν Αρίνα μεταξύ Βόλφσμπουργκ και Γκλάντμπαχ. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν πάρα πολύ στην αναμέτρηση όμως η Βόλφσμπουργκ είναι αυτή που αδικείται από το αποτέλεσμα καθώς έχασε σημαντικές ευκαιρίες και έτσι έμειναν στο μηδέν. Στο 8′ ο Σόμερ έδιωξε την κεφαλιά του Εμπαμπού, ο Ελβετός είχε εξαιρετική αντίδραση και στο σουτ του Σλάγκερ στο 29′. Στο 63′ ο Μπρουκς με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι ενώ ο Εμπαμπού νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της Γκλάντμπαχ σε νέα κεφαλιά. Η τελευταία καλή στιγμή με το σουτ του Σλάγκερ δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι.