Νίκη για Λυών, δεύτερη η Ανζέ

Για την 12η αγωνιστική της ligue 1, δυσκολη νίκη στην έδρα της Τουλούζ πήρε η Λυών, επίσης νίκησαν Αμιάν και Ανζέ.

Η Λυών επικράτησε της Τουλούζ με ανατροπή και σκορ 3-2 στην 12η αγωνιστική της League 1.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 15’ με τον Σανόγκο, όμως ο Ντεπάι ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα. Το λάθος του Λόπες στοίχησε στην ομάδα του και χάρισε ακόμα ένα γκολ στη Τουλούζ, ενώ ο Ντεμπελέ και για δεύτερη φορά ο Ντεμπάι βρήκαν δίχτυα και ανέτρεψαν το σκορ με 3-2.

Αμιάν και Ανζέ αναδείχθηκαν νικήτριες με ίδιο σκορ (1-0) κόντρα στην Μπρέστ και Στρασβούργο αντίστοιχα, ενώ ισόπαλες με 2-2 ολοκλήρωσαν τη αναμέτρηση Μετς και Μονπελιέ.

Ο αγώνας Νιμ- Ρεν δεν πρςγματοποιήθηκε και αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας.