Νίκη για Θέλτα και Οσασούνα

Τη νίκη πήρε η Θέλτα απέναντι στη Ρεάλ Σοσιεδαδ, όπως και η Οσασούνα κόντρα στην Αλαβές

Η Θέλτα επικράτησε απέναντι στη Ρεάλ Σοσιεδάδ, ενώ και η Οσασούνα νίκησε την Αλαβές, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της La Liga.

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Θέλτα Βίγκο

Νικήτρια αναδείχθηκε η Θέλτα κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ με 1-0, στην έδρα της δεύτερης.

Η Θέλτα αν και απέσπασε τους τρεις βαθμούς παραμένει χαμηλά, μόλις στη 16η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος με 33 βαθμούς, ενώ η Ρεάλ Σοσιεδάδ με 47 βαθμούς είναι 7η πίσω από τη Βιγιαρεάλ και με μόλις έναν βαθμό διαφορά.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Άσπας, με εύστοχο πέναλτι, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Αλαβές-Οσασούνα

Την ίδια ώρα η Οσασούνα επικράτησε και αυτή απέναντι στην Αλαβές με 1-0, στην έδρα της δεύτερης.

Η Οσασούνα έφτασε τους 38 βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση του ισπανικού πρωταθλήματος, ενώ μια θέση πιο κάτω βρίσκεται η Αλαβές με 35 βαρύνουσα.

Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάτο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 0-1 για την ομάδα του.