Νίκη για την Ίντερ-Τα κατάφερε και η Βερόνα

Η Ίντερ επικράτησε απέναντι στη Μπρέσια με 2-1, ενώ και η Βερόνα λίγη ώρα νωρίτερα νίκησε την Πάρμα, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Serie A.

Μπρέσια-Ίντερ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Ίντερ κόντρα στη Μπρέσια με 2-1, στο «Μάριο Ριγκαμόντι».

Με 25 βαθμούς η Ίντερ βρίσκεται στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, αφήνοντας πίσω της τη Γιουβέντους, η οποία έχει έναν αγώνα λιγότερο. Αντίθετα η Μπρέσια συνεχίζει τις κακές τις εμφανίσεις και με μόλις 7 βαθμούς είναι 18η «φλερτάροντας» έντονα με τον υποβιβασμό.

Ο Μαρτίνες στο 23ο λεπτό, μετά από πάσα του Ντε Βρι, άνοιξε το σκορ της αναμέτρηση για τους φιλοξενούμενους. Στο 63’ ο Λουκακού νίκησε τον Αλφόνσο και σκόραρε, πετυχαίνοντας το 0-2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο τελικό 1-2 στο 76’ με το… αυτογκόλ του Σκρίνιαρ.

Πάρμα-Βερόνα

Νωρίτερα η Βερόνα πήρε μια σημαντική νίκη απέναντι στην Πάρμα με 1-0, στην έδρα της δεύτερης.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν μια ανάσα με τους βαθμός που απέσπασαν από την Πάρμα και με 12 βαθμούς ανέβηκαν στην 11η θέση. Η Πάρμα, παρά την ήττα θα είναι τρεις θέσεις πιο ψηλά με 13 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, το πέτυχε μόλις στο 10ο λεπτό ο Λάζοβιτς, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στη Βερόνα τη νίκη.