Νίκη για Βιγιαρεάλ-Ισόπαλες Χετάφε και Εσπανιόλ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στη Χετάφε και την Εσπανιόλ, ενώ η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Μαγιόρκα, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της La Liga.

Χετάφε-Εσπανιόλ

Στο μηδέν «κόλλησε» η Χετάφε με την Εσπανιόλ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας η Χετάφε είναι 5η με 47 βαθμούς, ενώ η Εσπανιόλ με μόλις 24 βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν μάλιστα να αγωνίζονται με δέκα παίκτες μόλις στο 16ο λεπτό μετά την αποβολή του Εσπινόσα.

Βιγιαρεάλ-Μαγιόρκα

Νικήτρια με 1-0 αναδείχθηκε η Βιγιαρεάλ κόντρα στη Μαγιόρκα.

Η Βιγιαρεάλ που απέσπασε τους τρεις βαθμούς από τους φιλοξενούμενους έφτασε τους 44 και βρίσκεται στην 7η θέση, ενώ η Μαγιόρκα είναι 18η με μόλις 25 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε μόλις στο 16ο λεπτό ο Μπάκα, έπειτα από ασίστ του Τσουκουέζε, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του.